PROFILE PICTURE

Jmenuji se Dara a jsem certifikovanou lektorkou jógy.
S jógou jsem se poprvé setkala před více než deseti lety a byla to láska na první usednutí na podložku.
Své lekce vedu v klidnějším i dynamičtějším tempu a zaměřuji se hlavně na vinyasu, zdravá záda a jin jógu...Na lekcích mám ráda voňavé olejíčky, příjemnou hudbu a světlo svíček. Aktivně přispívám články do časopisu Jóga Dnes. Potkat se spolu můžeme na pravidelných lekcích v butikovém studiu SouLadronka a také na lekcích v penzionu Na Kmíně.

{Aktuálně}

SPECIÁLNÍ LEKCE V SOULADRONCE! 24.5 Full moon jóga - Rezervace v rozvrhu na webu studia. 21.6.2024 MEZINÁRODNÍ DEN JÓGY V MAGICKÉ ZAHRADĚ - více v záložce akce & lekce. Těším se na vás!

Krátká sestava - jóga proti stresu


Kdykoliv vás během dne přepadnou pochyby, únava, nervozita…jakékoliv negativní myšlenky nebo pokud naopak budete potřebovat trochu nakopnout a dodat energie, zacvičte si tuto krátkou sekvenci. Nezabere vám příliš času, ale zaručeně vám pomůže odplavit stres a vykouzlit úsměv na tváři.

Pojďte do hlubokého předklonu. Můžete si pokrčit kolena a břicho položit na stehna. Uvolnit hlavu, chytit se za lokty a zakývat se ze strany na stranu.
Odložte dlaně do podložky a odkročte do psa hlavou dolů. Zatáhněte pupík proti páteři, spodní žebra a vytahujte hýždě směrem je stropu. Pozici zhluboka prodýchejte.
Dlaněmi doručkujte dozadu k nohám a s výdechem klesněte do hlubokého dřepu, malásány. Zavřete si oči, uvolněte ramena, svaly v obličeji. Vytahujte se za temenem hlavy.
Posaďte se a nohy roztáhněte doširoka. Jednu nohu pokrčte a chodidlo dejte do třísla. Ukloňte se k natažené noze. Pozici proveďte na obě strany.
Položte se pomalu na záda a přitáhněte si kolena k hrudníku. Hlavu držte v prodloužení páteře a ramena v podložce. Můžete se rozhýbat ze strany na stranu a promasírovat si bedra.
Přetočte chodidla směrem ke stropu, chytněte se za malíkové hrany a jemně stáhněte kolena podél trupu k podložce v pozici šťastného dítěte.
Na závěr si dopřejte krátkou relaxaci v pozici mrtvoly v savasaně.

Lokace: Na Kmíně

© Dara Rakovcik - Lektorka jógy - Praha | Yoga teacher - Prague • Theme by Maira G.